Под ясным небом расцветая,
Живёшь[注釈 1] ты, родина отцов.
Наш общий дом — земля святая,[注釈 2]
Надежда, гордость и любовь.[注釈 3]
Припев:
Цвети, республика родная,
Сияй на долгие года.[注釈 4]
Ты, Кабардино-Балкария,
Край мира, солнца и труда.
Давно нам предки завещали
Народам нашим в дружбе жить
Судьбой своей мы доказали,
Что эту дружбу не сломить.
Припев
Народы ты объединила,
Вершина братства – твой Эльбрус.
В твоем единстве – наша сила,[注釈 5]
С тобой навеки – наша Русь.[注釈 6]
Припев |
Ди лъахэ дахэ, ди Хэку дыгъэ,
Псэм пэтщӀу Къэбэрдей-Балъкъэр!
Къуитащ уэ Тхьэшхуэм лъапӀэныгъэ,
УобжьыфӀэ, Къэбэрдей-Балъкъэр!
Ежьу:
ЕфӀакӀуэ, гъагъэ, ди щӀыгу махуэ,
Адэжь щӀыналъэ, ди дуней!
Насып дамыгъэщ Ӏуащхьэмахуэ,
Ди Хэкужь уардэ, щӀыхькӀэ бей!
Лъэпкъ зэныбжьэгъухэм инщ я гуащӀэр,
Адэжь уэсятхэр догъэпэж.
Зэкъуэтыныгъэм еузэщӀ гъащӀэр,
Дехъунщ псэукӀэр нэхъ дахэж.
Ежьу
Уэ уегъэлъэщыр мамырыгъэм,
ДоӀыгъ къуэшыгъэр Урысейм.
И гъуазэ нуркъэ ар уи лӀыгъэм,
КъэкӀуэну дахэ уи пщэдейм!
Ежьу |
Жери жарыкъ кюн сен чагъыу
Сен ёсерге, аталарыны ана журтым!
Сен бизни жашау, сен туугъан ана,
Сен бизни ёхтемлик бла сюйюу.
Эжиу:
Жашнау, туугъан Республика
Къолан элде бла шахарлары.
Сен – Къабарты-Малкъар,
Мамырлыкъны, кюню бла ишлеуню къыйыр.
Эртте бизге аталар осият этерге
Бизни халкълар шохлукъге жашаргъа.
Бизни жазыуым биз кёргюзюрге,
Бар шохлукъгъа тюл бюгерге.
Эжиу
Сен халкълар бир этерге
Къарындашлыкъны жити – Минги тау.
Сени бла бирге – бизни кюч,
Сени бла бирге – бизни Русь.
Эжиу |